Kultura

0

Garaż 2016

Ruszyła rejestracja zespołów garażowych do przeglądu „Garaż 2016”. Kapele z całego Podkarpacia, które maja ochotę wystartować z tym muzycznym konkursie, mogą wysyłać swoje nagrania. Nagrodą jest profesjonalna sesja nagraniowa.

Zespoły, które chcą wziąć udział w przeglądzie, powinny do 30 kwietnia nadesłać na adres MDK w Sanoku (Plac Świętego Michała 6) minimum jeden – maksimum trzy autorskie kompozycje nagrane na płytę, lub w formacie elektronicznym na adres mdksanok@wp.pl.

Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły z całego regionu, które tworzą autorski materiał niezależnie od rodzaju wykonywanej muzyki, począwszy od poezji śpiewanej, poprzez pop, hip-hop, blues, country, rock, punk aż po ciężki metal. Wystartować może każdy niezależnie od wieku. Formuła jest otwarta, jedyny wymóg to posiadanie autorskiego materiału. Do finału, który odbędzie się 2 czerwca, zostanie zaproszonych maksymalnie 10 kapel. Występy będzie oceniać jury, w skład którego będą wchodzić m.in. lokalni muzycy oraz znawcy i miłośnicy muzyki.

Głowna idea konkursu to oprócz popularyzacji muzyki i udostępnienie sceny kapelom, które na co dzień grają w przysłowiowych garażach i piwnicach, integracja środowiska muzycznego z różnych regionów Podkarpacia.

red

Foto: Oficjalna strona KSU

-->