Kultura

0

Krosno większe o sportową salę

Kamień węgielny pod nową salę gimnastyczną wmurowano przy ZSP Nr 2 w Krośnie. Oprócz pełnowymiarowej sali sportowej z zapleczem i szatniami, w nowo powstającym budynku będą laboratoria i pracownie dydaktyczne.

Powstająca sala gimnastyczna będzie mieć wymiary 30 na 18 metrów. Koszt całej inwestycji to blisko 3 miliony 200 tysięcy złotych. – W większości finansowana jest z budżetu miasta, ale pozyskano również na ten cel środki z Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w wysokości 823 tysięcy złotych – informuje krośnieński magistrat. Termin ukończenia inwestycji przewidziany jest na początek 2017 roku.

Dzięki nowej sali gimnastycznej uczniowie ZSP Nr 2 w Krośnie będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje ale też uczyć się w nowoczesnych laboratoriach i dobrze wyposażonych salach dydaktycznych.

Po uroczystym odczytaniu aktu fundacyjnego, dokument i kamień węgielny zostały poświęcone przez Ojca Krzysztofa Janasa – Proboszcza i Gwardiana Franciszkanów w Krośnie. Podpisany Akt w specjalnie przygotowanej tubie uroczyście został wmurowany przez zaproszonych gości i Ewę Starowiejską, dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.

– Pragnę serdecznie podziękować za wsparcie naszej inwestycji zarówno władzom województwa podkarpackiego jak i radzie miasta – powiedział Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

red

Foto: UM Krosno

-->