Kultura

0

Krosno zakwitło nadzieją

Około sto tysięcy złotych udało się zebrać podczas ósmej już akcji charytatywnej Krośnieńskie Pola Nadziei na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na bieżące wydatki placówki, jak zakup lekarstw, opatrunków i środków czystości.

W niedzielę 10 kwietnia już po raz ósmy na ulice miasta wyszli wolontariusze z naręczami żywych i wykonanych z papieru żonkili. Wręczali wszystkim, którzy choć drobnym datkiem zechcą wspomóc ten szczytny cel i przy okazji zbierali pieniądze do puszek.

 

– W tym roku we wszystkich krośnieńskich placówkach oświatowych powstały koła zrzeszające młodych wolontariuszy, którzy pod kierunkiem nauczycieli uczestniczyli w akcji. Akcję wspierają Radni Rady Miasta Krosna, krośnieńskie Amazonki, Harcerze, Akcja Katolicka, jednostki pomocnicze Miasta Krosna – mówi Krzysztof Smerecki koordynator akcji. – Dziękujemy w imieniu wszystkich organizatorów Krośnieńskich Pól Nadziei wszystkim darczyńcom za dotychczasowy udział poprzednich edycjach naszej akcji – dodaje.

 

Akcja „Pola Nadziei” w naszym kraju ma już kilkunastoletnią tradycję. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol.

 

Siódma edycja zaangażowała w Krośnie i okolicy prawie 2000 wolontariuszy i przyniosła łącznie ok. 100 000 zł, które zostały przekazane w całości krośnieńskiemu Hospicjum im. św. Jana z Dukli.


Kwestę organizuje Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Akcję wspierają honorowym patronatem Elżbieta i Piotr Przytoccy i Ks. Arcybiskup Józef Michalik.

 

red

foto: pixabay.com

-->