Aktualności

0

Pozbądź się elektrośmieci

Ruszyła gminna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci. Jeśli masz w domu niepotrzebne meble, bądź sprzęt AGD, wystarczy że w wyznaczonym dniu wystawisz je w wyznaczonym miejscu. Gmina odbierze je za darmo.

W kwietniu rozpoczął się odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbierane będą odpady typu lodówki, telewizory, sprzęt AGD, RTV, komputery, meble, łóżka, itp. Odpady te należy wystawić przed posesję w dniu odbioru do godziny 8.00.

– Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych mieszkańcy mogą również oddawać przez cały rok w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów położonego w Jaśle przy ul. Żniwnej (teren zamkniętego składowiska odpadów) oraz w punkcie EKO-MAST-u położonego w Jaśle, przy ul. Lwowskiej 4 – informuje magistrat.

Zużyty sprzęt można też nieodpłatnie oddać w punkcie sprzedaży, o ile ten zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt przez kupowany.

Urzędnicy przypominają, że w marcu ruszył odbiór odpadów zielonych (liście, trawa, drobne gałęzie z przycinki drzew i krzewów, resztki roślinne, itp.) pochodzących z pielęgnacji przydomowych ogródków nieruchomości zamieszkałych. Te odpady odbierane są zgodnie z harmonogramem od marca do listopada. – Odpady typu liście i drobne resztki roślinne należy gromadzić w workach takich jak na odpady niesegregowane. Natomiast gałęzie w celu umożliwienia ich załadunku należy powiązać w pęki. Odpady zielone należy wystawić przed posesję w dniu odbioru do godziny 8.00. Worki na odpady zielone zapewnia właściciel nieruchomości – przypominają urzędnicy.

Szczegółowe informacje na temat zbiórki odpadów zielonych i wielkogabarytowych można uzyskać w Wydziale Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle przy ul. Sokoła 8 lub pod nr telefonu 134486380.

red

foto: flickr

-->